Frekwencja na stadionach Ekstraklasy

Wprawdzie rozgrywki Lotto Ekstraklasy nie są jeszcze nawet na półmetku, to warto odnieść się już do frekwencji na naszych stadionach. Wielu uważa, że kibiców na polskich stadionach jest coraz więcej. Z pewnością jest to prawda, bo jednak nowoczesne stadiony dają w tym kontekście dużą poprawę. Jak jednak wygląda tutaj ta kwestia pod względem statystyk i które stadiony gromadzą najwięcej kibiców na meczach Lotto Ekstraklasy? Postanowiliśmy przyjrzeć się tej kwestii nieco bliżej.

Statystyki po trzynastu kolejkach

Weźmy pod uwagę statystyki po trzynastu rozegranych w tym sezonie kolejkach. Tak więc po stu czterech rozegranych meczach w tym sezonie frekwencja wynosi nieco ponad milion kibiców. Na pewno nie jest to w związku z tym zły wynik. Średnio na każdym meczu zasiada bowiem ponad dziewięć i pół tysiąca sympatyków piłki nożnej.

Warszawa i Poznań

Jeśli weźmiemy natomiast same stadiony, które wypadają pod tym względem najlepiej, to na pierwszym miejscu trzeba tu umieścić stadion warszawskiej Legii. Arena mistrzów Polski na niemal każdym meczu zapełnia się bowiem do ostatniego miejsca i mecze z trybun ogląda tu ponad dwadzieścia osiem tysięcy widzów. Dobrze wygląda tutaj też Poznań, gdyż zdarza się mecze, że na Bułgarską przychodzi blisko dwadzieścia lub nawet ponad dwadzieścia tysięcy kibiców, choć to są już wyjątki.

Z mniejszych stadionów trzeba tu szczególnie wyróżnić Jagiellonię, gdzie blisko dziesięć tysięcy widzów jest tu na każdym meczu, a często nawet niemal o połowę więcej.

2 Komentarzy

  1. Kamil

    To akurat oczywiste, że Legia w tym rankingu prowadzi.

  2. Grzesiek

    Ja bym szczególnie nagrodził tu Jagiellonię, bo atmosfera na tym stadionie jest niezwykła.

Komentarze są zamknięte.