Olimpia szykuje się na szturm

Pierwsza runda nie należała do najlepszych w wykonaniu piłkarzy z Grudziądza.

Tamtejsza Olimpia zajęła dopiero jedenaste miejsce w tabeli rozgrywek, z bilansem zdobytych dwudziestu czterech punktów, co oznacza stratę dwunastu oczek do prowadzącej Chojniczanki. Nie oznacza to jednak, że to wszystko, co piłkarze z Kujaw mieli do powiedzenia na zapleczu ekstraklasy.

Olimpia Grudziądz ciężko trenuje, zapowiadając szturm pierwszej ligi. Nastroje dopisują, a wiary w polepszenie rezultatów i zajęcie lepszej pozycji nie brakuje. Pozytywnemu nastawieniu sprzyjają ostatnie wydarzenia. Olimpia w pięknym stylu wygrała trzy mecze sparingowe, co pozwala myśleć, że 1 liga polska wiosną może należeć do nich.

 

Piłkarze Olimpii ciężko trenują w Cetniewie, gdzie szykują formą na zaplecze ekstraklasy. W ostatnim meczu sparingowym, jaki był częścią zgrupowania, rozgromili w spektakularny sposób drużynę Olimpii Bałtyk, aż 7-0. Forma strzelecka zatem dopisuje. Wyjątkowo skuteczne okazały się ostatnie trzydzieści minut gry, podczas których pierwszoligowcy wbili przeciwnikowi aż pięć goli.

Trenera jednak, o wiele bardziej od wysokiej skuteczności, ucieszył fakt, że udało się zachować czyste konto i nie stracić bramki. Szkoleniowiec podkreślił, że pracowali nad tym aspektem, który w rundzie jesiennej stanowił największy mankament drużyny, skutecznie uniemożliwiający drużynie zdobycie wysokiego miejsca. Poprawa gry w defensywie ma zaprocentować w rundzie wiosennej, w której Olimpia zamierza walczyć o znaczną poprawę swojego miejsca w pierwszej lidze.