Poważne problemy Korony

Każdy sympatyk piłki nożnej w Polsce, a już na pewno w województwie świętokrzyskim doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że kielecka Korona nie radzi sobie w naszej lidze najlepiej. Jeszcze nieco ponad miesiąc temu była ona na miejscu czwartym, ale dziś zamyka tabelę Lotto Ekstraklasy i raczej w najbliższej kolejce nic się pod tym względem nie zmieni. Trzeba bowiem pamiętać, że Korona ma przed sobą bardzo trudny mecz z warszawską Legią.

Zmiana trenera

W pierwszej kolejności trzeba tutaj odnieść się do tego, że trenerem Korony nie jest już Tomasz Wilman, który został z tego stanowiska zdymisjonowany po porażce 0:4 z chorzowskim Ruchem. Na stanowisku zastąpił go Sławomir Grzesik, choć nikt w Kielcach nie oczekuje od niego cudu. Trzeba bowiem pamiętać też i o tym, że wśród włodarzy jest sporo zamieszania, a miastu, które zarządza klubem, nadal nie udało się znaleźć jego nabywcy.

Kontuzje

Nie zapominajmy także o kontuzjach, które dopadły kielecką drużynę. W meczu z mistrzami Polski do dyspozycji trenera Grzesika nie będą między innymi Łukasz Sekulski, który kilka razy w tym sezonie wpisał się już na listę strzelców oraz Elhadji Pape Diaw. Dodatkowo za kartki pauzuje Nabil Aankour, a nie jest tajemnicą, że Marokańczyk to jeden z najlepszych, jeśli w ogóle nie najlepszy zawodnik w kadrze kieleckiego zespołu. Jakby tego mało na urazy narzekają też Dani Abalo, który ma stłuczony mięsień uda i Siergiej Pilipczuk. W ich przypadku ewentualny występ jest jeszcze możliwy, choć losy ich gry rozstrzygać się będą do ostatnich godzin przed rozpoczęciem pojedynku. Trudno zatem oczekiwać w tym meczu od Korony czegoś szczególnego.

2 Komentarzy

  1. Kacper

    Trzeba tylko pamiętać, że Legia jest przed meczem z Realem.

  2. Jurek

    Co z tego? Strata w lidze jest zbyt duża, aby coś tu odpuszczać.

Komentarze są zamknięte.