Zmiany w zarządzie Śląska Wrocław

Nie da się ukryć, że wrocławski Śląsk w tym sezonie nie gra najlepiej.

Dosadnie świadczy o tym fakt, że jak na razie na swoim koncie w Lotto Ekstraklasie po trzynastu rozegranych kolejkach ma on jedynie piętnaście punktów i zajmuje miejsce jedenaste. Wprawdzie do miejsca ósmego dającego grę w grupie mistrzowskiej traci on jedynie punkt, to też tyle Śląsk ma przewagi nad grupą spadkową. Dlatego też klub, który jeszcze kilka lat temu zdobywał mistrzostwo Polski i grał w eliminacjach Ligi Mistrzów, nie może być zadowolony. Jak na razie trener Mariusz Rumak nie został jednak zwolniony. Zmian dokonano natomiast w zarządzie.

Nowy prezes

Najważniejsze jest tutaj to, że prezesem klubu ze stolicy Dolnego Śląska nie jest już Paweł Żelem. Został on z tego stanowiska odwołany, choć jak na razie nie wiemy, kto miałby zostać jego następcą. Mimo wszystko w ratuszu Wrocławia mówią, że nowy prezes powinien być znany w przeciągu kilku najbliższych dni. Poza tym zauważmy też, że do rady nadzorczej Śląska powołano Jacka Lasiotę.

Koniec Rumaka?

Niewykluczone, że za chwilę ze stanowiskiem szkoleniowca pożegna się także trener Mariusz Rumak. Nieoficjalnie mówi się, że po serii słabych wyników dostał on bowiem od włodarzy ultimatum zdobycia ośmiu punktów w czterech kolejnych meczach. Jak na razie Śląsk wygrał w Kielcach i zremisował z Cracovią. Tak więc w najbliższych dwóch pojedynkach musiałby on zdobyć minimum cztery „oczka” w wyjazdowym meczu z Górnikiem Łęczna i domowym przeciwko Zagłębiu Lubin.

2 Komentarzy

  1. Adam

    Ja bym już dawno pogonił Rumaka.

  2. Krzysiek

    Jeśli jakaś zmiana to chyba najlepiej podczas przerwy na reprezentację.

Komentarze są zamknięte.